Puheenjohtajan tervehdys!

Tervehdys Espoon verkkopalloseuralainen!

Nimeni on Sami Ventovuori ja olen seuramme uusi puheenjohtaja. Tennistä olen harrastanut EVS:ssä 1980-luvulta lähtien ja ollut vuosien varrella mukana monissa erilaisissa seuramme hankkeissa. Tunnen siis seuran historiaa pitkältä ajalta. Aktiivisena harrastajana on ollut ilo nähdä seuramme kasvavan niin jäsenmäärältään kuin monipuoliselta tarjonnaltaan. Kaikille löytyy varmasti itselle sopiva tapa ja ajankohta tenniksen harrastamiseen. Aloittaessani nyt seuran puheenjohtajana, haluan olla mukana kehittämässä seuran toimintaa yhdessä teidän kaikkien jäsenten kanssa. Kaikenlainen palaute on arvokasta ja tervetullutta. Kehitetään seuraa vuorovaikutuksessa, joten olettehan aktiivisesti ideoimassa ja antamassa vinkkejä. Työtä teemme hallituksessa teille, jotta teillä olisi Suomen parhaat puitteet tämän niin mahtavan ja koukuttavan lajin harrastamiseen ja kilpailemiseen tai sitten ihan vaan ”höntsäämiseen”. Samassa esitän kiitokset Lehtosen Ilkalle menneistä vuosista hallituksen puheenjohtajana.

Urheilullista vuotta ja liikunnan iloa toivottaen,

Sami

 

Comments are closed.