EVS hakee tennisvalmentajaa

EVS palkkaa valmentajan elokuusta alkaen tai sopimuksen mukaan.

Espoon Verkkopalloseura (EVS) on Espoossa toimiva n.750 jäsenen tennisseura. EVS panostaa sekä junioreiden että aikuisten monipuoliseen kilpa- ja harrastetoimintaan. EVS on suorittanut Olympiakomitean sekä Tennisliiton Laatuseuraohjelman tähtimerkin junioreiden ja aikuisten osalta. EVS on myös mukana tänä keväänä alkaneessa Tennisliiton kilpa- ja huippuseurakehitysprosessissa, osana Laatuseuraohjelmaa.

Etsimme hienoon tiimiimme kokopäiväistä tai osa-aikaista valmentajaa elokuusta 2023 alkaen tai sopimuksen mukaan. Tarvitsemme kokenutta ja ammattitaitoista henkilöä, jolla on kykyä ja halua toimia sekä aikuis- että juniorivalmennuksen parissa.

Valmentajan tehtävässä menestyminen edellyttää

  • Kiinnostusta työskennellä ihmisten parissa
  • Hyviä ihmissuhde- ja vuorovaikutustaitoja
  • Innostavaa otetta valmennettaviin
  • Halua ja kykyä auttaa valmennettavia kehittymään tenniksen saralla
  • Halua kehittää omaa osaamista ja jakaa osaamista seuran valmentajien kesken
  • Riittävää koulutusta tennisvalmentajan tehtävään
  • Suunnitelmallista ja pitkäjänteistä otetta valmennustyöhön

Seuramme tarjoaa sinulle erinomaisen työyhteisön, hyvät puitteet ja välineet valmennustyöhön sekä mahdollisuuden kehittyä ja kouluttautua edelleen. Tarjoamme myös kilpailukykyisen palkan ja työsuhde-edut.

Työ pitää sisällään erikseen sovittavan määrän valmennustunteja viikossa (15–30) valittavasta henkilöstä ja työsuhteen osa/kokopäiväisyydestä riippuen. Lisäksi tehtävään voi kuulua jonkin verran osallistumista seuran järjestämiin leireihin, tapahtumiin sekä kilpajuniorien kilpailujen seurantaan, mikä edellyttää kykyä työskennellä toisinaan myös viikonloppuisin.

Tarkempi työnkuva sovitaan erikseen tehtävään valittavan hakijan kanssa.

Lisätietoa valmennuspäällikkö Sami Paasoselta, sami.paasonen@evs.fi puh. +358 50 3609098

Vapaamuotoisen hakemuksen voi lähettää seuramme toiminnanjohtajalle: Lena Pohjalaiselle, lena.pohjalainen@evs.fi

 

Comments are closed.