EVS hakee tennisvalmentajaa koko-/osa-aikaiseen työsuhteeseen

EVS etsii valmentajaa koko-/osa-aikaiseen työsuhteeseen

Espoon Verkkopalloseura (EVS) on Espoossa toimiva 800 jäsenen tennisseura, joka panostaa sekä junioreiden että aikuisten monipuoliseen kilpa- ja harrastetoimintaan. EVS on suorittanut Olympiakomitean sekä Tennisliiton Laatuseuraohjelman tähtimerkin junioreiden ja aikuisten osalta. Olemme myös mukana keväällä 2023 alkaneessa Tennisliiton kilpa- ja huippuseurakehitysprosessissa, osana Laatuseuraohjelmaa.

Etsimme hienoon ja huumorintajuiseen tiimiimme koko-/osa-aikaista (työtunnit sopimuksen mukaan) valmentajaa, jolla on kykyä ja halua toimia sekä aikuis- että juniorivalmennuksen parissa. Voit olla kokenut konkari tai myös urasi alussa, tärkeintä on kyky ja tahto oppia uutta ja kehittyä työssäsi.

Valmentajan tehtävässä menestyminen edellyttää

  • Kiinnostusta työskennellä ihmisten parissa
  • Hyviä ihmissuhde- ja vuorovaikutustaitoja
  • Innostavaa otetta valmennettaviin
  • Halua ja kykyä auttaa valmennettavia kehittymään tenniksen saralla
  • Halua kehittää omaa osaamista ja jakaa sitä seuran valmentajien kesken
  • Riittävää koulutusta tennisvalmentajan tehtävään
  • Suunnitelmallista ja pitkäjänteistä otetta valmennustyöhön.

Seuramme tarjoaa sinulle erinomaisen työyhteisön, hyvät puitteet ja välineet valmennustyöhön sekä mahdollisuuden kehittyä ja kouluttautua edelleen. Tarjoamme myös kilpailukykyisen palkan ja työsuhde-edut.

Työ pitää sisällään erikseen sovittavan määrän valmennustunteja viikossa (n. 15 – 37,5 h vaihtelevina työaikoina) työntekijän toiveiden ja taustan mukaan. Lisäksi tehtävään voi kuulua osallistumista seuran järjestämiin leireihin, tapahtumiin ja kilpajuniorien kilpailujen seurantaan, mikä edellyttää kykyä työskennellä toisinaan myös viikonloppuisin.

Tarkempi työnkuva ja aloitus sovitaan erikseen tehtävään valittavan hakijan kanssa.

Lisätietoa valmennuspäällikkö Sami Paasoselta, sami.paasonen@evs.fi puh. +358 50 3609098

Vapaamuotoisen hakemuksen voi lähettää seuramme toiminnanjohtajalle: Tanja Näkille, tanja.nakki@evs.fi

 

Comments are closed.